A Mathias Corvinus Collegium szekszárdi képzési központja „Csapdák és lehetőségek - a jövő oktatása” címmel pedagógus konferenciát szervez. A szakmai programot két téma köré fűzik fel a szervezők. 

Setényi János, az MCC Tanuláskutató Intézetének igazgatója az előadásában olyan kérdésekre keresi a választ, hogy mit értünk tehetségen 2022-ben? Miért nem becsülték a tehetséget túl nagyra a középkorban? Hogyan ismerjük fel a kiemelkedő tehetséget? Vannak-e a többinél tehetségesebb népek és nemzetek? Mi az a tehetség-menedzsment? Számít-e a kulturális környezet? Milyen egy Mester és Tanítvány kapcsolat? Kiből lesz befutott tehetség és kiből nem? Végül pedig mi a család, a barátok, az iskola és az MCC szerepe a tehetséggondozásban?

Fodor Richárd, az MCC Tanuláskutató Intézet kutatója, előadásában a köznevelést érintő változó tanulási környezetek kérdéskörét érinti. A 20. század vége óta, a digitalizáció elterjedésével különböző nézőpontok alakultak ki a technológia oktatásban betöltött helyéről, szerepéről és céljáról. Az újabb és újabb eszközöket és megoldásokat kipróbáló és kedvelő technofil és a digitális eszközhasználatot mellőző technofób szemlélet összeütközését nem oldotta fel a 2020-ban kialakult kényszerű távoktatás időszaka sem. 

Előadók: 

  • Setényi János, az MCC Tanuláskutató Intézetének igazgatója
  • Fodor Richárd, az MCC Tanuláskutató Intézet kutatója

Az eseményen történő részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. 

Regisztráció: ITT

A regisztráció határideje: 2022. november 13. 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!