Sándor Lénárd az MCC Jogi Iskolájának és Nemzetközi Jogi Műhelyének vezetője, egyetemi docens és az amerikai Federalist Society-vel együttműködő Horváth Barna Jog és Szabadság Kör vezetője. A jogi tanulmányait köztársasági ösztöndíjjal a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végezte, diplomáját summa cum laude minősítéssel szerezte meg. Ezt követően jeles eredménnyel jogi szakvizsgát tett, majd az egyesült államokbeli Canisius University-n szerzett MBA képesítést nemzetközi gazdasági kapcsolatok szakirányon. A jog- és államtudomány területén készített PhD dolgozata azt vizsgálta, hogy a transznacionális és platform alapú vállalatok üzleti működése hogyan jelenik meg és milyen hatást gyakorol az emberi jogok nemzetközi jogi védelmének rendszerére. Tudományos kutatását a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, valamint ösztöndíjjal a dániai Aarhus University-n és kanadai Osgoode Hall Law School-ban folytatta, a doktori dolgozatát pedig summa cum laude minősítéssel védte meg.
A jogi egyetem elvégzését követően a Fővárosi Főügyészségen fogalmazóként, később alügyészként, majd az Alkotmánybíráságon főtanácsadóként, az Európai Parlamentben pedig szakmai tanácsadóként dolgozott. A 2019-es évben Amerikai Egyesült Államok Legfelső Bírósága mellett működő Federal Judicial Center vendégkutatója volt. Korábban nemzetközi jogot, valamint nemzetközi beruházásvédelmi jogot oktatott a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán. Jogtudományi szaklapokban és különböző folyóiratokban egyaránt rendszeresen publikál. Több nemzetközi jogi és társadalomtudományi témájú kötet fordítója és szerkesztője. Az Alkotmányjogi utazás Amerikában című interjúskötete 2021-ben az MCC Press gondozásában jelent meg. Angol és francia nyelveken felsőfokon beszél.
Az általa vezetett Nemzetközi Jogi Műhely kiemelt kutatási stratégiája átfogja a nemzetközi gazdasági kapcsolatok jogát, az állam közérdekvédelmi szabályozásának szerepét a gazdasági globalizációban, a kultúra és az emberi jogok nemzetközi jogi védelmét, valamint az európai integráció közjogi, intézményi és döntéshozatali kérdéseit, illetve jövőjével és reformjával kapcsolatos kihívásokat.