Olvasási idő: 5 perc
2024. október 27. és 31. között a Vezetőképző Akadémia hallgatói első többnapos tanulmányútjukon vettek részt Pannonhalma, Győr és Bécs útvonalon. A szakmai programok összeállításában hallgatóink is nagy szerepet vállaltak, amelynek eredményeként olyan utat sikerült megvalósítani, amely nemcsak tudásbővítést, hanem szakmai kapcsolatépítést és kulturális élményeket is nyújtott. Az utazás során számos elismert szakemberrel találkoztunk, izgalmas előadásokon vettünk részt, amelyek új perspektívákat nyitottak meg előttünk az innováció, vezetés és nemzetközi kapcsolatok területén.
A tanulmányút első napján a Pannonhalmi Főapátsághoz érkezve csapatunk két részre vált: a csapat egyik része részt vett a konventmisén, néhányan pedig vezetett sétán fedezték fel a lenyűgöző könyvtárat. Ezután találkoztunk Hortobágyi T. Cirill főapát úrral, aki előadásában kiemelte a szerzetesi értékek, úgymint az engedelmesség, alázat, hallgatás, és jó buzgóság szerepének fontosságát az apátság szervezeti kultúrájában. Megismertük az apátság stratégiai céljait és ideológiai alapjait is, így a látogatás teljesen új perspektívába helyezte a már sokunk által ismert örökséghelyszínt, az itt hallott gondolatok mindenki számára inspirálóak voltak.
Ebéd után ellátogattunk a Ravazdra, az apátság sörfőzdéjébe, ahol az ügyvezető mutatta be a főzde működését és a gazdasági kihívásokhoz való alkalmazkodás stratégiáját, valamint lehetőséget kaptunk a sörfőzés mesterségének alaposabb megismerésére is. Délután folytattuk utunkat Győrbe, ahol helyi MCC-s diákok vezettek körbe minket a város legszebb helyszínein, ezt követően pedig baráti beszélgetésekre is lehetőség nyílt a város egyik ikonikus cukrászdájában, a Bécsi Kávéházban.
Másnap az Újháznál tettünk látogatást, ahol Szórády Csilla ügyvezető igazgató osztotta meg velünk a cég közel harmincéves történetét. Az előadásból megtudhattuk, hogy az építőiparban működő vállalat milyen stratégiákkal alakította át működését franchise-hálózattá. Délután a Széchenyi Egyetem Innovációs Parkjába látogattunk, ahol találkoztunk az egyetem vezetőségének két kiemelkedő tagjával, Dr. Lukács Eszter nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettes asszonnyal és Dr. Kovács Zsolt általános és oktatási elnökhelyettes úrral. A beszélgetés során megismertük az egyetem oktatási és kutatási tevékenységeit, projektjeit, valamint nemzetközi célkitűzéseit is. A nap végén Széles Sándor főispán volt a vendégünk, aki vezetői életútjáról mesélt és értékes tanácsokkal látott el minket. A célkitűzés és a hit fontosságát hangsúlyozta, ami különösen inspiráló volt a csapat számára.
Utolsó Győrben töltött napunkat az Audi Hungária Zrt. gyárában kezdtük, ahol egy rövid bemutató után gyárlátogatáson is részt vettünk. A stratégiai fejlesztés és project management osztály vezetője előadásában megosztotta velünk az Audi hosszú távú tervezésének részleteit. A programot követően Bécsbe folytattuk utunkat, ahol a Magyar Nagykövetségen fogadott minket Szilágyiné Bátorfi Edit nagykövet asszony. Az izgalmas vezetés során megismerhettük a külképviselet működését és a termekben sétálva, fontos történelmi események színtereit jártuk végig. Vajda Péterrel is találkoztunk, aki az Energy Community Secretariat vezető környezetvédelmi szakértője; ő betekintést nyújtott a szervezet munkájába és fenntarthatósági törekvéseikbe. A délutánt az OPEC központjában zártuk, ahol egy prezentációt követően lehetőségünk volt az üléstermet is megtekinteni, amely különleges élmény volt mindenki számára.
A program során ellátogattunk az idén 100 éves bécsi Collegium Hungaricumba is, ahol Dr. Méhes Márton intézetvezető mesélt nekünk a kulturális diplomácia kihívásairól és az intézet történetéről. Ellátogattunk az ENSZ bécsi központjába is, ahol a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség munkatársai ismertették a szervezet tevékenységét és a nemzetközi lehetőségeket. Thomas Anerinhof, Raiffeisen stratégiai igazgatója pedig a pénzügyi szektor és a fintech cégek közötti versenyről tartott előadást, amely a csapat számára különösen hasznos volt az üzleti innovációs folyamatok megértéséhez.
A tanulmányút utolsó napját a BitPanda unikornis startupnál kezdtük, ahol egy fiatalos és innovatív környezetben mutatták be a cég fejlődését és stratégiáit. Zárásként Modul Egyetemet kerestük fel és a kampuszbejárást követően részt vettünk egy bemutató kurzuson is a Bitcoin és a blokklánc technológia témájában.
A Vezetőképző Akadémia hallagatói számára a Pannonhalmán, Győrben és az osztrák fővárosban eltöltött napok rendkívül izgalmasan teltek. A tanulmányút nemcsak új ismereteket és perspektívákat adott, hanem értékes szakmai kapcsolatokat is eredményezett. A különféle cégek és intézmények innovatív stratégiái, valamint a kulturális tapasztalatok mind hozzájárultak ahhoz, hogy minden résztvevő számára maradandó élményt nyújtson az utazás.