Sok szülő, felnőtt aggodalommal figyeli miképpen változik környezetében a világ azon része, amit ő nem ismer, vagy másként ismer. Mindannyian választ keresünk azokra a digitális világ szülte kérdésekre, minthogy hány óra az optimális idő, amit képernyő előtt töltsünk? Miképpen hat az okoseszköz és a közösségi média a gyermekem fejlődésére? Ha elveszem az eszközt, kimarad a világ dolgaiból a gyerek, különben is belefáradtam az állandó vitába, korlátozásba! Mindenki használja, tehát nem lehet rossz... Mostanság ez az új szórakozása a fiataloknak! Nyomkodják a kütyüket. Nem is egyet, többet egyszerre.

Az előadás korunk technológiai és digitális fejlődésének észrevétlen hatásairól, függőségeiről, továbbá megváltozott környezetünk kihívásairól és azok felismeréséről szól. A változás, a fejlődés a felismeréssel kezdődik! Egyre lényegesebb kérdés, miképpen formálja és változtatja meg az internet és a digitális eszközök használata az emberi viselkedést, a kapcsolatokat valamint a társadalmi normákat.

Az alkalom egy közös gondolkodás azokkal, akik szeretnék tudni a születéstől a fiatal felnőttkorig, milyen kérdéseket vet fel az újmédia használata, az arra való nevelés. Miképpen alakul át a  kultúránk és változnak meg szokásrendszereink, ezáltal az egész környezetünk és életünk.

Előadó: Balatoni Mónika dramaturg, egyetemi oktató, az MCC Média Iskolájának kutató tanára

Időpont: 2024.10.30. (szerda), 17.30

Helyszín: veszprémi MCC képzési központ (8200 Veszprém, Mikszáth Kálmán u. 3.)