A Transatlantic Partnership in a New Era konferencia célja, hogy egyedülálló fórumot teremtsen az európai és amerikai kapcsolatok, valamint a két kontinens közéletét érintő legaktuálisabb kérdéseinek megvitatására Magyarország, Németország és az Egyesült Államok szemszögéből.
Augusztus 29-én egy nyolcoldalas melléklet jelent meg a német katolikus Tagespost hetilapban, melyben az MCC kutatói Magyarország helyzetét elemzik olyan szempontok mentén, mint az ország család- és migrációs politikája, a történelmi emlékezet vagy a kisebbségek helyzete. A cikkek továbbá gazdasági, történelmi, kulturális, valamint geopolitikai aspektusokból is tárgyalják a magyar közéletet.
Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter mutatkozott be szeptember 23-án az MCC által szervezett előadás-sorozatban, ahol korábban már több miniszter is vendégünk volt. Itt ismertették céljaikat, beszéltek a szakterületükkel kapcsolatos feladatokról és jövőképükről.
Térítésmentes tehetséggondozó képzések, külföldi tanulmányutak, valamint összetartó közösség – ezt kínálja diákjainak a Mathias Corvinus Collegium (MCC), amely szeptembertől Egerben is elindítja tehetséggondozó programjait, a város belvárosában. A heves vármegyei képzési központ augusztus végéig várja az általános és középiskolás diákok jelentkezését.
300 előadó, 100-nál is több szakmai program, több mint 40 zenei esemény és 150 kiállító az Edu sétányon – hatalmas siker volt az immár negyedik alkalommal Esztergomban megrendezett MCC Feszt. A Mathias Corvinus Collegium (MCC) háromnapos zenei fesztiválján közel 49 000 látogató fordult meg, amely abszolút rekordnak számít a Feszt történelmében.
A tavaly mintegy 47 ezer látogatót vonzó MCC Feszt idén is számos programot kínál a
tartalmas kikapcsolódásra: a Mathias Corvinus Collegium (MCC), mint a Kárpátmedence legnagyobb tehetséggondozó intézménye, már negyedik alkalommal tartja meg
fesztiválját Esztergomban augusztus 1. és 3. között. Idén is a magyar könnyűzenei élet
kiválóságaival, valamint neves hazai és nemzetközi előadókkal, véleményformálókkal
várja a látogatókat a többnapos rendezvény. Az eseményen részt vesz például az Oxfordi
Egyetem Bizánckutató Központjának igazgatója, a Bild-Zeitung egykori főszerkesztője,
valamint a Kent Egyetem politológia professzora és az American University UNESCO
által kitüntetett transznacionális kihívások és kormányzás tudományának professzora.