Az intézményeken keresztüli „hosszú menetelés” tekinthető alapnak a modern baloldal megértéséhez. A folyamat az 1970-es évek elejéhez vezethető vissza, amikor a radikális baloldal mind az Egyesült Államokban, mind Európában nehézségekkel nézett szembe. A baloldali értelmiségnek újra kellett gondolni a stratégiájukat. Mi a szerepe a mozgalomban Herbert Marcusenak (akire az új baloldal keresztapájaként tekintenek), illetve Rudi Dutschkenek? Hogyan jutottak el a radikalizmustól a bürokrácia átformálásáig? Melyek voltak az átalakítás kulcsfontosságú tényezői és miként járultak hozzá a változáshoz? Következő vendégünk, Christopher F. Rufo, konzervatív aktivista és a Danube Institute vendégoktatója átfogó betekintést nyújt a „hosszú menetelés” folyamatáról, különös tekintettel az Egyesült Államokra. Bemutatja miként szorítható vissza a folyamat és milyen megoldásokkal járulhatnak hozzá a konzervatív gondolkodók a „hosszú menetelés” befejezéséhez.
Előadás nyelve: angol
17:00 – 17:45 Moderált beszélgetés
- Christopher F. Rufo, vendégkutató, Danube Institute
- Moderátor: Gyuriss Dániel, kutató, Politikatudományi Műhely, MCC
17:45 – 18:00 Kérdések és válaszok
CHRISTOPHER F. RUFO: Az amerikai Manhattan Intézet vezető munkatársa és a kritikai fajelméleti kezdeményezés igazgatója. Az elmúlt években Christopher vezeti a kritikai fajelmélet elleni harcot az amerikai intézményekben. Kutatásai és aktivizmusa elnöki rendeletet és 15 államban törvényhozást eredményezett, ahol szorosan együttműködött a törvényhozókkal a sikeres közpolitikai intézkedések kialakításában
GYURISS DÁNIEL: A Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskola PhD-hallgatója. Okleveles politológus, alap és mesterszakos tanulmányait a Corvinus Egyetemen végezte. Diplomaszerzését megelőzően régész-technikusként dolgozott az M3-as és M6-os autópályák építéséhez kapcsolódó örökségvédelmi munkálatokban a Magyar Nemzeti Múzeum alkalmazottjaként. Egyetemi tanulmányai mellett az üzemanyag-iparban, kőolajtermék tárolási és kereskedelmi területen szerzett további munkatapasztalatot. Politikatudományi irányban végzett kutatásai a politikai kép rombolásokkal, szimbolikával, emlékezetpolitikával és tömegmanipulációval foglalkoznak. Disszertációja az amerikai „Black Lives Matter” mozgalom szobor rombolásait, valamint az eseménysorozat okait és következményeit vizsgálja. Az MCC PhD Programjában az ukrán-orosz fegyveres konfliktushoz köthető háborús jelkép pusztítás és szimbolikus térfoglalás témájában folytat kutatást.