Az okostelefonok és az interaktív képernyők aktív részesei a családok mindennapjainak, különösen ott, ahol kamasz gyerekek vannak. Leginkább családi veszekedések, erőszakos tartalmak, folyamatosan a telefonon lógó gyerekek, beszippantott figyelem, énképzavar és ehhez hasonló problémák jutnak róla eszünkbe, ezekkel küzd a legtöbb család, ahol nem a megfelelő módon és időben került a gyerekek kezébe az okostelefon és azon keresztül a közösségi média. Egy gyerek, egy kamasz még nem felnőtt, nem rendelkezik a megfelelő védelmi mechanizmusokkal, nem képes önállóan, felelősen használni a közösségi médiát, ellenállni az algoritmusok figyelemmanipulációjának, számára mindez veszélyes üzem.
Az előadáson arról fogunk beszélni, mikor és milyen módon kerüljön a gyerek kezébe okostelefon, ha függőség jeleit mutatja, miként hozhatjuk ki belőle, hogyan tudja megfelelően használni a digitális technológiát, mi a szülő szerepe, hogyan tud egy digitális nevelés mentén értékrendet adni gyerekeinek ebben a gyorsan változó, párhuzamos digitális világban.
Meghívott előadónk:
- Pöltl Ákos az MCC Ifjúságkutató Intézet kutató szakértője, vezető oktató internethasználat és figyelemgazdaság témakörökben, családbiztonsági szakértő, egyetemi oktató.
Évek óta tart országszerte ismeretszélesítő előadásokat képernyőfüggőség témakörben, illetve korai veszélyfelismerő képzéseket felnőtteknek, általános és középiskolás gyerekeknek, szülőknek, pedagógusoknak, gyermekvédelmi szakembereknek. Közgazdász diplomát szerzett, nemzetközi kommunikációs szakirányon, angol-német szaknyelvi specializáción. Emellett a Buckinghamshire New University és a Longmoor Security angliai képzésén 3-as szintű Close Protection Officer diplomát szerzett. Jelenleg is képzi magát ezen a szakterületen a University of Wolverhampton, MSC psychology posztgraduális hallgatójaként, ahol többek között kiberpszichológiát tanul.
Dátum: 2024. szeptember 3. (kedd) – 17:00
Helyszín: MCC nyíregyházi képzési központ – 4400 Nyíregyháza, Kálvin tér 4-5.